Dynasig - špičková řešení pro signalizaci

Česky English Deutsch

Vítejte na stránkách Dynasig, spol. s r.o.

Špičková řešení pro dopravní signalizaci

Návěstidla VPV3

Dopravní návěstidla VPV3 slouží jako signalizace výjezdu vozidel s právem přednosti v jízdě, tedy typicky hasičských vozů a vozidel první pomoci. Návěstidla VPV3 lze zakoupit s klasickými žárovkami, nebo úspornými LED vložkami.

Návěstidlo je tvořeno třemi komorami MONDIAL, zvýrazněnými kontrastním rámem bílé barvy. Dvojice horizontálně umístěných světel červené barvy se aktivuje spínačem v okamžiku výjezdu vozidel. Spodní komora se žlutým filtrem přerušovaně svítí v celodenním režimu. Projíždějící řidiči jsou tak nabádáni ke zvýšené opatrnosti v blízkosti nájezdu na vozovku. V zájmu maximálního zvýraznění místa bývají zpravidla v každém směru jízdy použita návěstidla dvě – jedno řídicí s dvojicí elektronických přerušovačů a jedno závislé bez vlastní elektroniky, umístěné na výložníku nad vozovkou.

Návěstidla lze dodat ve dvou základních provedeních – typ VPV3-H používá 75W žárovky, zatímco typ VPV3-L je vybaven úspornými vložkami FUTURLED (8W). LED technologie představuje bezúdržbovou, energeticky nenáročnou variantu odolnou vůči nepříznivému počasí i mechanické námaze. Návěstidla jsou napájena z elektrické sítě 230V.

Vzhledem k permanentní činnosti blikajícího žlutého světla se signalizace výjezdu hasičů typu VPV3 vyznačuje trvalým odběrem energie (u žárovkové verze v průměru 38 W). V zájmu úspory provozních nákladů proto důrazně doporučujeme využití LED verze (stálý odběr 4W při 230V).

Součástí návěstidel je montážní sada pro umístění na sloup a v ceně je již zahrnuta dodatková tabulka s textem dle požadavků zákazníka. K upevnění na výložník je třeba dokoupit speciální montážní soupravu UNN-VPV3. Pro další zvýšení účinnosti návěstidel lze systém doplnit o akustickou výstrahu.

Návěstidla splňují požadavky harmonizované normy ČSN EN 12368.

•    těleso návěstidla i barevný filtr z polykarbonátu - mimořádná životnost a odolnost vůči klimatickým a provozním vlivům
•    ochrana proti degradaci vlivem UV záření
•    LED vložky snižují spotřebu energie a zvyšují životnost zařízení
•    možnost osazení akustickou výstrahou a doplňkovou textovou tabulí

Součástí dodávky: Signalizace výjezdu hasičů VPV3 s kontrastním rámem, montážní sada DNS (upevnění na sloup), doplňková tabulka s textem dle přání zákazníka (typicky "Pozor, výjezd hasičů")

Dále volitelně: Dvojice elektronických blikačů, montážní souprava UNN-VPV3 (upevnění na výložník), akustická signalizace

Budete výstražná návěstidla používat na běžných pozemních komunikacích, nebo uvnitř areálu podniku? Pak by vám mohl posloužit i jednodušší dvoukomorový model VPV.