Dynasig - špičková řešení pro signalizaci

Česky English Deutsch

Vítejte na stránkách Dynasig, spol. s r.o.

Špičková řešení pro dopravní signalizaci

Světelné zábrany

Fotogalerie

Světelné zábrany

Světelné zábrany LB představují zvýrazněnou variantu příčné zábrany Z2. Využívají se k vyznačení uzávěr a překážek, a to zejména na vozovkách nižších tříd a v obcích. Zábrany jsou tvořeny hliníkovou deskou s červeno-bílým reflexním polepem, na níž je umístěna horizontální řada tří či pěti výstražných světel.

Světelné zábrany se dodávají ve dvou základních velikostech: LB-3 (1,5 m/3 návěstidla) a LB-5 (3m/5 návěstidel). U kratšího rozměru si může zákazník vybrat mezi variantou s interní či externí řídicí jednotkou.

Nosná deska zábrany LB-5 je vybavena pantem, který umožňuje její složení na poloviční délku, čímž usnadňuje manipulaci. Nohy zábrany se sklápějí za zadní stranu desky – systém je tedy kompaktní a snadno přenosný bez nutnosti demontáže. Zábrany se zpravidla stavějí do plastových podstavců, jednu nohu však lze namísto toho umístit přímo do adaptéru na zásobníku akumulátoru.

Řídicí jednotka osazená mikroprocesorem může být externí nebo interní. Externí jednotka (zábrany typu LB-3e, LB-5e) je koncipovaná jako samostatné zařízení v plastové skříňce s konektorem a napájecím kabelem. Tato jednotka se zpravidla umisťuje do zásobníku na akumulátor. Interní jednotka (typ LB-3i) je umístěna v prvním návěstidle (pravém při pohledu zepředu). Ovládací a indikační prvky se v této variantě nacházejí na zadní straně světla zábrany, zatímco v zásobníku s akumulátorem je umístěn pouze přepínač blokace ovládacích prvků světel, který brání nepovolaným osobám v manipulaci s provozem zařízení.

Světelné zábrany jsou napájeny ze zdroje napětí 12V, umístěného zpravidla v plastovém či kovovém zásobníku. Řídicí jednotka monitoruje napájení, stabilizuje výstupní napětí a automaticky vypíná zařízení při poklesu napájení pod kritickou hranici. Tím se snižuje spotřeba energie a výrazně vzrůstá životnost žárovek i akumulátoru. Jednotka je dále vybavena monitorem okolního osvětlení, jemuž přizpůsobuje jas světel.

LED varianty světelných zábran se vedle vyšší životnosti světel a odolnosti vůči mechanickým i klimatickým vlivům vyznačují také o tři čtvrtiny nižší spotřebou energie. LED zábrany díky tomu vydrží v provozu při použití stejného akumulátoru několikanásobně déle než halogenová verze. V úvahu také přichází využití levnějších akumulátorů s nižší kapacitou.

Zařízení odpovídá požadavkům harmonizovaných norem ČSN EN 12352 a ČSN EN 50293 i technickým podmínkám TP 66.

•    Vysoce účinná optika - viditelnost na velké vzdálenosti i za špatného počasí
•    Pulzní řízení výkonu světel - minimalizace odběru proudu z akumulátoru
•    LC systém monitorování osvětlení - úspora až 30% energie, nárůst životnosti žárovek
•    Proporcionální redukce svítivosti - zamezení oslnění řidičů při setmění
•    Monitorování napájecího zdroje - ochrana akumulátoru vypnutím zařízení
•    Pilotní podsvícení
•    Výstražná světla D180 či LED200 z mechanicky odolného recyklovatelného plastu s nízkou hmotností
•    Polykarbonátové nerozbitné filtry - konstrukce bez šroubů s klíčovanou polohou optického rastru
•    Snadná výměna halogenové žárovky (bez nutnosti demontáže návěstidla a nebezpečí znečistění paraboly), bezúdržbovost LED světel
•    Samonosné, kompaktní provedení z hliníkové lamely, retroreflexní fólie třídy 1
•    Výškově stavitelné sloupky pro nerovný povrch

Součást dodávky tvoří: Světelná zábrana výstražnými světly, řídicí jednotkou a napájecím kabelem

Dále volitelně: podstavce (20 nebo 30kg); uzamykatelný zásobník na akumulátor (plastový nebo kovový); akumulátor 180Ah

Potřebujete označit překážku na frekventované vozovce, nebo jen hledáte kompaktnější produkt pro pohodlnější přenášení? Vyzkoušejte některou z široké nabídky našich synchronizovaných souprav výstražných světel.