Dynasig - špičková řešení pro signalizaci

Česky English Deutsch

Vítejte na stránkách Dynasig, spol. s r.o.

Špičková řešení pro dopravní signalizaci

Home > Produkty a služby > Výstražná světla > Sady výstražných světel > Světelná souprava SFS3/SFS5 (halogen)

Světelná souprava SFS3/SFS5 (halogen)

Souprava výstražných světel SFS3 (SFS5) obsahuje trojici (pětici) výstražných světel D180 s kabely o délce 10, 20, 30 (40, 50) metrů, řídicí jednotku HCS3 (HCS5) a uzamykatelný plastový zásobník na akumulátor 12V/180Ah. Jde o halogenovou verzi LED soupravy výstražných světel SLS 5.

Elektronické mikroprocesorové řídicí jednotky HCS jsou konstruované na stejnosměrné napájecí napětí 12V. K verzi HCS3 lze připojit jedno až tři výstražná světla, jednotka HCS5 pak řídí až pět světel. Jednotky HCS nejsou vybaveny detekcí počtu lamp, takže neupravují program v závislosti na aktuálním množství připojených světel. Řídicí jednotka umožňuje nastavit 5 signálních programů a přepínání mezi celodenním a nočním provozem.

Jednotka monitoruje napájení a v případě poklesu napětí pod 10,4V automaticky ukončí činnost světel, aby nedošlo k nevratnému poškození akumulátoru. Systém je vybaven detektorem okolního osvětlení, díky čemuž dokáže přizpůsobit intenzitu jasu aktuálním podmínkám – předchází tak nebezpečí oslnění řidičů, až o 30% snižuje spotřebu energie a prodlužuje životnost žárovek až o 40%. V noci se automaticky zapíná tzv. pilotní světlo, usnadňující prostorovou orientaci projíždějících řidičů.

Intenzita jasu halogenových výstražných světel D180 (a tím vhodnost jejich použití) se odvíjí od použitých žárovek. S 20W žárovkou splňují světla požadavky na třídu L8H, s 10W žárovkou spadají do kategorie L8M.

Zařízení odpovídá požadavkům harmonizovaných norem ČSN EN 50293 a ČSN EN 12352 i technickým podmínkám TP 66.
  • Mikroprocesorová řídicí jednotka - vysoká spolehlivost a hospodárnost provozu
  • LC systém - úspora až 30% energie a prodloužení životnost žárovek
  • Proporcionální redukce svítivosti - zamezení oslnění řidičů při setmění
  • Monitorování napájecího zdroje - ochrana akumulátoru vypnutím zařízení
  • Volba celodenního či nočního režimu
  • Pilotní podsvícení
  • Výstražná světla D180 třídy L8H či L8M z mechanicky odolného recyklovatelného plastu s nízkou hmotností
  • Polykarbonátové nerozbitné filtry světel - konstrukce bez šroubů s klíčovanou polohou optického rastru zajišťuje ochranu před vlhkostí a povětrnostními podmínkami
  • Snadná výměna žárovky - bez demontáže světla a rizika znečistění paraboly

Součástí dodávky: 3x (5x) světlo D180 s kabelem, řídicí jednotka HCS, uzamykatelný plastový zásobník.

Dále volitelně: akumulátor 12V/180Ah, plastové směrovací desky (Z4) s podstavci.

Nevyhovuje souprava výstražných světel SFS3 (SFS5) vašim potřebám? Třeba vás zaujmou synchronizované sady světel typu FS, umožňující propojení až 30 varovných světel a napájení ze sítě 230V. Hledáte zařízení s nižší spotřebou a delší životností? Podívejte se na LED výstražnou soupravu SLS5.