Dynasig - špičková řešení pro signalizaci

Česky English Deutsch

Vítejte na stránkách Dynasig, spol. s r.o.

Špičková řešení pro dopravní signalizaci

Home > Produkty a služby > Výstražná světla > Sady výstražných světel > Sériová souprava SSL5/SSL10 (sériová)

Sériová souprava SSL5/SSL10 (sériová)

Sériově propojená soustava LED výstražných světel představuje elegantní a ekonomické řešení pro označování pracovních míst na vozovkách dle TP66.

Sada sestává z maximálně deseti vzájemně propojených výstražných světel LED200H-S a z řídicí jednotky LCS10. Každé světlo je vybaveno 10m kabelem s konektorem. Souprava deseti světel tak obsahuje pouze 100 metrů kabelu oproti 300 metrům v klasické paralelně řazené sadě!

Světla jsou vzájemně plně zaměnitelná. Souprava je napájená z akumulátorů 12V. Světla mají elektrický příkon 4,5 W, což je čtvrtinová hodnota oproti srovnatelným halogenovým světlům. Sada tak vydrží s klasickým akumulátorem bezmála čtyřikrát déle než halogenový systém! Alternativně je možné k napájení využít méně nákladné akumulátory s nižší kapacitou.

Souprava deseti světel SSL10 vydrží při celodenním provozu v programu "postupný světelný bod" na 180Ah akumulátoru 11 dnů.

Jednotka LCS10 umožňuje nastavení tří signálních programů – postupný světelný bod, postupný světelný řetězec a současné blikání všech světel. Vedle toho lze volit mezi celodenním a nočním režimem. Světla disponují senzorem okolního osvětlení, kterému automaticky přizpůsobují svou intenzitu. Tím snižují odběr energie a zamezují nebezpečí oslnění projíždějících řidičů. Při snížené viditelnosti se automaticky spouští podsvícení pilotním světlem.

Souprava se prodává ve dvou základních variantách – SSL5 (5 světel a řídicí jednotka) a SSL10 (10 světel a řídicí jednotka). Volitelnou součástí každé sady je uzamykatelné plastové pouzdro na akumulátor, umožňující mimo jiné i snadný přenos celé soupravy.

Zařízení vyhovuje požadavkům harmonizovaných technických norem ČSN EN 50923 a ČSN EN 12352 a splňuje podmínky TP66.

  • LED technologie – čtvrtinová spotřeba energie, dlouhá životnost, odolnost vůči teplotním vlivům a mechanické námaze.
  • Efektivní svítivost třídy L8H
  • Rovnoměrná svítivost všech světel po celé délce sady
  • Krytí třídy IP 54, filtr z vysoce odolného polykarbonátu
  • Kompaktnost – pouze třetinová délka celkové kabeláže oproti klasické soupravě
  • Možnost použití akumulátorů s nižší kapacitou
  • Tři signální programy

 

Součástí dodávky: Řídicí jednotka LCS10, 10x LED světlo s kabelem (u SSL5 jen 5x), volitelně uzamykatelný plastový box na řídicí jednotku a akumulátor.

Dále volitelně: Akumulátor 12V 180Ah; uzamykatelný celokovový zásobník; uzamykatelný plastový zásobník s kovovým víkem; LED200H-S (světlo sériové sady s kabelem 10m a konektory)

Zaujala vás kompaktnost a nízké energetické nároky soupravy výstražných světel SSL10? Podívejte se na radiovým signálem synchronizovaná světla LED200-DCF, operující bez kabelů, externí řídicí jednotky a drahého akumulátoru.