Dynasig - špičková řešení pro signalizaci

Česky English Deutsch

Vítejte na stránkách Dynasig, spol. s r.o.

Špičková řešení pro dopravní signalizaci

Prosvětlené plastové majáky

Fotogalerie

Prosvětlené plastové majáky

Plastové majáky představují účinný prostředek pro zvýraznění míst na vozovce, která vyžadují zvýšenou pozornost řidičů. Umisťují se zejména na přechody pro chodce, nástupní ostrůvky, či do křižovatek a kruhových objezdů, kde vyznačují přikázaný směr jízdy. U prosvětlené verze plastových majáků je zaručen vysoký stupeň viditelnosti i v nočních hodinách a špatných povětrnostních podmínkách.

Zařízení je tvořeno plastovým tělesem žluté barvy, polepeným retroreflexní fólií I. třídy. V rozšířené horní části nahrazuje polep dopravní značku, vyznačující přikázaný směr objíždění. Integrální součástí prosvětlené verze majáku je ocelový rámeček se zabudovaným LED světelným zdrojem.

Zařízení vyhovuje podmínkám ČSN EN 12899-1 a 12899-2.

Plastové majáky dodáváme v „klasické“ i prosvětlené verzi, a to ve dvou velikostech: Tzv. „malý“ maják PMM o výšce 100 cm najde díky své menší šířce uplatnění i zejména v omezenějším prostoru ulic v centrech měst, zatímco tradiční maják PM s výškou 130 cm a šířkou 60 cm upoutá  řidičovu pozornost na vzdálenost stovek metrů.

V prosvětlených majácích jsou zabudovány speciální LED vložky FUTURLED, používané zejména v dopravních návěstidlech. Tento světelný zdroj je zcela bezúdržbový, odolný vůči výkyvům teplot a mechanickým vlivům. LED vložka je umístěna v ocelovém rámečku, tvořícím základnu majáku – nebezpečí jejího poškození je tedy minimální i v případě nárazu vozidla.

Prosvětlené majáky pracují pod napětím 230V. Napájeny bývají obvykle z veřejného osvětlení, s nímž je rozsvěcení LED vložky synchronizováno.

Existuje několik možností upevnění majáků: Plastové majáky bez prosvětlení mohou být kotevními šrouby uchyceny přímo k povrchu vozovky, usazeny na přenosném ocelovém ostrůvku, nebo připevněny prostřednictvím ocelového rámečku. Prosvětlené majáky se upevňují na ocelový rámeček, který tvoří součást dodávky.


Více informací o prosvětlených plastových majácích a dalších produktech společnsoti DYNASIG získáte na adrese info@dynasig.cz a na telefonním čísle +420 546 217 480.