Dynasig - špičková řešení pro signalizaci

Česky English Deutsch

Vítejte na stránkách Dynasig, spol. s r.o.

Špičková řešení pro dopravní signalizaci

Ukazatele rychlosti EVOLIS

Ukazatele rychlosti vozidel slouží ke zvýšení bezpečnosti provozu psychologickým působením na projíždějící řidiče. Koncepce ukazatelů rychlosti francouzského výrobce Elan Cité propojuje elegantní design s mimořádnou odolností vůči vnějším vlivům a širokou paletou snadno nastavitelných funkcí.

Ukazatele rychlosti EVOLIS jsou k dispozici ve dvou provedeních: COMPACT pro prosté zobrazení naměřené rychlosti a MATRICE, umožňující navíc zobrazit další doplňkové signály a text. První typ měřičů přitom lze kdykoli jednoduše rozšířit pouhým doplněním matricového displeje. Každý ukazatel rychlosti lze navíc kdykoliv doplnit dalšími funkcemi a příslušenstvím, jako je software pro statistiku provozu (včetně provozu obousměrného), připojení přes Bluetooth či speciální touchpad pro komfortní nastavení.

Rychlost až do maxima 199 km/h se zobrazuje na dvoubarevném displeji (zelená/červená) s číslicemi o výšce 33 cm, jasně čitelnými z velké vzdálenosti. V textovém matricovém displeji (který tvoří integrální součást EVOLIS MATRICE a doplněk k EVOLIS COMPACT) lze libovolně nastavit až 5 různých zpráv či grafických symbolů.

Nastavení ukazatelů rychlosti je intuitivní a jeho úpravy lze provádět i bez odborného školení.

V základní verzi se konfigurace provádí pomocí dodaného software přes USB kabel a jednotlivé kroky lze následně modifikovat mechanickým kolečkem umístěným přímo na zadní části měřiče. V rozšířené verzi lze přístroj nastavovat i bezdrátově (Bluetooth, GPRS) – ať už ze zákazníkova notebooku či z námi dodaného touchpadu.

Odolné provedení

Vodotěsný povrch ukazatelů rychlosti je zhotoven z akrylonitrilbutadienstyrenu (odolného polymeru) a čelo z polykarbonátu, který poskytuje účinnou ochranu vůči povětrnostním vlivům i vandalům. Díky zvolenému materiálu a minimu šroubů na vnějším plášti je eliminováno riziko koroze, která se může časem objevit u kovových měřičů.

Precizní detekce rychlosti

Měření rychlosti vozidel zajišťuje přesný Dopplerův radar o výkonu 24,125 Ghz s dosahem 250 m a přesností +/- 1 km/h.

Uvnitř ukazatele rychlosti se nachází prostor pro dva 12V/17Ah akumulátory. Zařízení lze napájet z elektrické sítě, ze sloupů veřejného osvětlení, či prostřednictvím solárních panelů.

Součástí dodávky:

Ukazatel rychlosti EVOLIS COMPACT či MATRICE, montážní sadu, konfigurační software, USB kabel

Dále volitelně:

Matricový textový displej (rozšíření verze COMPACT na MATRICE), akumulátor, zdroj napětí, solární napáječ, touchpad, alternativní symbol „Nebezpečí“ na hlavní displej, Bluetooth, dopravní statistiku.