Dynasig - špičková řešení pro signalizaci

Česky English Deutsch

Vítejte na stránkách Dynasig, spol. s r.o.

Špičková řešení pro dopravní signalizaci

Výstražná světla D180 (halogen)

Halogenová výstražná světla typu D180 představují již od počátku existence společnosti DYNASIG základ naší nabídky. Výstražná světla lze použít samostatně, sestavit z nich soupravu výstražných světel, nebo je umístit jako světelný zdroj do dalších výstražných zařízení (světelné šipky, světelné rampy, signalizační nástavby vozíků).

Vnější plášť je tvořen tělem z odolného plastu žluté barvy a optickým filtrem z polykarbonátu o průměru 200 mm (průměr činné plochy světla 180 mm). Jako světelný zdroj slouží halogenová žárovka s příkonem 20W, 10W nebo 5W s paticí Ba9s.

!!! Všechna výstražná světla lze nyní zakoupit i v LED variantě!!!

Blikání zařízení zajišťuje buď mikroprocesorová jednotka umístěná přímo v těle světla, nebo externí řídicí jednotka. Světla pracují se zdrojem 12V.

Aby se minimalizovalo nebezpečí poškození světel, související s výměnami žárovek a další údržbou zařízení, je přístup k žárovce umístěn na zadní části světla, pod černým plastovým víkem. Při výměně žárovky se tak nedostanete do kontaktu s parabolou, ani se nemusíte obávat snížení krycích vlastností vnějšího obalu zařízení, jako je tomu u světel s kovovými šrouby umístěnými v přední části.

Vzhledem k rozsahu možného užití dodáváme světla LED200 v široké škále mechanicky i funkčně odlišných variant. Pro bližší informace o existující nabídce nás neváhejte kdykoli kontaktovat na adrese info@dynasig.cz nebo na telefonním čísle 546 217 480.

Všechna světla D180 vyhovují ustanovením technických norem ČSN EN 12352 a lze je užívat v souladu se zásadami TP66.

  • Výstražná světla třídy L8H nebo L8M
  • Vysoká viditelnost, lety prověřená kvalita
  • Krytí třídy IP 54 – tělo světla z odolného plastu, optický filtr z polykarbonátu
  • Přístup k žárovce ze zadní části – nehrozí nebezpečí ušpinění paraboly či poškození filtru
  • Možnost změnit intenzitu jasu světla (a jeho spotřebu) pouhou výměnou žárovky
  • Univerzální využití pro výstražnou signalizaci


Z naší nabídky:

D180-B – Samostatné světlo třídy L8H s mikroprocesorovým blikačem. Světlo lze dodat ve variantě s krčkem (vhodné pro umístění na čtvercový či U-profil o rozměrech 40 x 40 mm nebo na trubku Ø 40mm) nebo bez krčku (jako součást montovanou do větších zařízení - signalizačních tabulí, světelných šipek apod.). Součástí je 5m napájecí kabel.

D180-B2 – Dvojice světel třídy L8H vzájemně propojených kabelem. První světlo obsahuje mikroprocesorový blikač, který řídí činnost celého zařízení. Světla se užívají zejména k montáži do zvýrazněných značek, lze je však využít i jako samostatné výstražné signalizační zařízení. Světla lze nastavit na současné nebo střídavé blikání.

D180-B3 – Trojice světel třídy L8H, užívaná jako výstražné zařízení, zejména pro označení překážek menšího rozsahu na vozovce. Mikroprocesorový blikač, umístěný v prvním světle, řídí činnost celé sestavy v několika režimech: tzv. postupný světelný bod, světelný řetězec, současné blikání.


Všechny typy výstražných světel lze nyní zakoupit i v LED provedení (světla LED200), které vyžaduje pouze čtvrtinu elektrické energie a nabízí mnohem odolnější technologii s nesrovnatelně delší životností.